O nás

Jan Kotulán a Petr Korbelář společně hrají od roku 2000 a v současnosti mají již osm vydaných autorských cd, z nichž některá jsou dvojalba. Vzájemnou inspirací s dalšími hudebníky ( Irena a Vojtěch Havlovi, Petr Nikl, Mikoláš Bělík) vzniklo několik společných hudebních projektů, které se pokaždé podařilo vydat na cd.

Petr Korbelář hraje na kytaru od svých patnáci let, později koncertoval ​ve skupině Amoeba a poté ​zejména v duu s hráčkou na indický smyčcový nástroj Esraj Elenou Kubičkovou.  Od poloviny devadesátých let rozvíjí svůj unikátní styl hry na  tzv. klapkodastrovou kytaru, což je klasická kytara opatřená soustavou někdy i tří kapodastrů současně, které libovolně mohou modulovat rozložené akordy do velmi  atypických a nevšedních zvukových poloh, které by za normálních technických možností nebylo možné zahrát.  Kapodastry nezakrývají všechny struny na jednom pražci jako obvykle, ale pouze jednotlivé, které si hráč libovolně zvolí. Z toho vznikl název “klapkodastr”.

Jan Kotulán se věnuje hře na bambusovou flétnu Bansuri od roku 1995, zpočátku inspirován převážně tvorbou a technikou legendárního indického virtuoza Hariprasada Chaurasii. Nejprve tomu tak bylo prostřednictvím nahrávek, později se však měl možnost díky přátelům v roce 1999 krátce od Hariprasada Chaurasii a jeho žáků učit v jeho škole v Indii. Koncertoval v minulosti s hráčem na tibetské mísy Stanislavem Doležalem a od té doby začal více používat hry na flétnu spíše meditativním stylem.

Petr Korbelář a Jan Kotulán se zabývají převážně tvorbou delších instrumentálních akustických ambientních ploch.​ Skladby jsou improvizované v daném rámci a proto jsou zahrané sice v podobné náladě, ale pokaždé trochu jinak​. V posledních letech se společně s hudebníkem a výtvarníkem Petrem Niklem rozvíjí jejich vzájemná spolupráce na autorských písních. Vydali společně v roce 2016 dvojalbum Pro mě na a pokřtili na podzim 2016 v divadle Archa. Vzájemná inspirace pokračuje i nadále společnými koncerty a zvukovými performancemi většinou v rámci interaktivních výstav Petra Nikla, jako například Play a Orbis Pictus. Koncem roku 2018 vyjde jejich nové album Protisvětlo.
Společně všechny nahrávky vydávají vlastním nákladem, navrhují a vyrábějí si vlastnoručně obaly cd, kde využívají svých aktivních uměleckých profesí. Petr Korbelář je profesionální litograf, jenž se věnuje 200 let staré technice tisku z kamene a ve své dílně tiskne grafické listy pro významné české i zahraniční výtvarníky.  Jan Kotulán je knihař a mnohaletou praxi ve svém oboru využívá pro následné ruční zpracování všech obalů cd.